Времетраене [мин]: 74
Коментар на срещата

начало на мача: 00:09 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров допусна две двойни грешки, но въпреки това успя да спечели подаването си на 30 и откри резултата в двубоя.

1:1 Джумхур също взе откриващия си гейм на 30 и изравнява резултата.

2:1 Димитров допусна трета двойна грешка, но взе гейма си на 15. При свое подаване от началото на мача българинът е загубил три точки, всичките от двойни грешки.

3:1 Пробив на 0! Димитров се възползва от грешки в играта на съперника и успя да дръпне напред в резултата.

4:1 Нов гейм на 0 за Димитров. Българинът е в серия от 12 последователни точки на сметката си.

4:2 Джумхур взе подаването си и сложи край на серията на Димитров.

5:2 Димитров взе подаването си убедително и се доближава само на гейм от успех в първия сет. Предстои пауза, след която Джумхур ще сервира за оставане в първата част на мача. До момента разликата е един пробив.

5:3 Бърз гейм за Джумхур. Димитров ще сервира за успех в сета.

6:3 Димитров взима първия сет след малко повече от половин час игра. Пробивът в четвъртия гейм се оказа напълно достатъчен за българина.

(сервис за Дамир Джумхур):

0:1 Бъзр гейм на сметката на Джумхур даде началото на втория сет.

1:1 Димитров се измъкна от 15:40 и изравни резултата. За първи път от началото на двубоя на българина му се налагаше да отразява точки за пробив.

1:2 Комфортен гейм на сметката на Джумхур преди първата почивка в сет номер две.

2:2 Гейм на 30 за Димитров. Без пробиви от началото на втората част.

3:2 Димитров направи пробив, след като обърна гейма от 15:40. Българинът е напред в резултата за първи път през втората част.

3:3 За съжаление Джумхур връща пробива и изравнява резултата.

4:3 Трети пореден пробив в сета и Димитров отново излиза напред в резултата преди поредната почивка в мача.

5:3 Пробивът е затвърден. Димитров вече е само на гейм от място във втория кръг, където го очаква Адриан Манарино.

6:3 НОВ ПРОБИВ И ПОБЕДА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ.